3ο Διεθνές Μαθητικό Συνέδριο στην Πράγα

Αξιολόγηση προσφορών για την εξαήμερη εκπαιδευτική μετακίνηση εξήντα (60) μαθητριών και μαθητών του

3ου Γενικού Λυκείου Καλαμάτας στην Πράγα, στο πλαίσιο του 3ου Διεθνούς Μαθητικού Συνεδρίου

Στην Καλαμάτα, σήμερα Δευτέρα 27 Νοεμβρίου 2023 και ώρα 12:15, συγκροτήθηκε στο γραφείο της Διευθύντριας Επιτροπή Αξιολόγησης για την επιλογή της πλέον συμφέρουσας και ασφαλούς προσφοράς για την εξαήμερη εκπαιδευτική μετακίνηση μαθητριών και μαθητών του 3ου ΓΕΛ Καλαμάτας στην Πράγα (26 Φεβρουαρίου με 3 Μαρτίου 2024).
Η επιτροπή αποτελείται από τη Διευθύντρια δρ. Κυλιντηρέα Ευαγγελία ως πρόεδρο, τις εκπαιδευτικούς κ. Μαρινοπούλου Σταυρούλα και κ. Νικήτάκη Ελένη, ως συνοδούς της  εκδρομής, τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Ασλανίδου – Μπαξεβανάκη Αικατερίνη και Πλατάνα Αικατερίνη, και τους μαθητές Μαυρίκη Βασίλειο και Δεδούση Γεώργιο ως εκπροσώπους του 15/μελους Μαθητικού Συμβουλίου.
Η επιτροπή μελέτησε λεπτομερώς και αξιολόγησε τις κατατεθείσες προσφορές {τέσσερις (04) τον αριθμό] και επέλεξε την προσφορά του Kalamaki travel Services L.T.D., η οποία ήταν η εξής: για μετακίνηση με αεροπλάνο και για πέντε (05) διανυκτερεύσεις στο ξενοδοχείο Olympic (κατηγορίας 4*) με ημιδιατροφή και επιπλέον) με ημιδιατροφή και επιπλέον μετακινήσεις και εκδρομές σύμφωνα με το πρόγραμμα. Το ποσό που προσφέρθηκε ανά μαθητή ήταν € 675, προσφορά που για αεροπορική μετακίνηση ήταν η συμφορότερη και η πιο ασφαλής.

Συνημμένα:

Πρακτικό συλλόγου

Προσφορά και πρόγραμμα ταξιδιωτικού γραφείου